Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

yeşilçam filmlerinin oyuncusu

yeşilçam filmlerinin oyuncusu
767
14 Şubat 2022 - 18:41

Yeşilçam’ın usta oyuncusu sokaklara düştü 38 sene boyunca Yeşilçamda filmde oynayan , Beyoğlu’nda temizliğini yaptığı binanın bodrumunda hayata tutunma mücadelesi veriyor.

Yeşilçam’ın Superman’i Ziya Çirkin, Beyoğlu sokaklarında yaşam mücadelesi veriyor. 38 yıl boyunca Yeşilçam’a figüranlık yapan ve birçok filmde rol alan Ziya Çirkin, Beyoğlu’nda temizliğini yaptığı binanın bodrum katında hayata tutunmaya çalışıyor. TGRT Haber’in hikayesini paylaştığı usta oyuncuya Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız sahip çıktı. Yeşilçam’da Kemal Sunal, İlyas Salman, Fikret Hakan, Cüneyt Arkın gibi sanatçılarla aynı sahneyi paylaşan ve bazen kamera arkası bazen de dizilerde oynayan Ziya Çirkin, şimdi Beyoğlu’nda yaşam mücadelesi veriyor…

Yeşilçam’ın Superman’i Ziya Çirkin, Beyoğlu sokaklarında yaşam mücadelesi veriyor. 38 yıl boyunca Yelişçam’a figüranlık yapan ve birçok filmde rol alan Ziya Çirkin, Beyoğlu’nda temizliğini yaptığı binanın bodrum katında hayata tutunmaya çalışıyor. TGRT Haber’in hikayesini paylaştığı usta oyuncuya Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız sahip çıktı.

Yeşilçam’da Kemal Sunal, İlyas Salman, Fikret Hakan, Cüneyt Arkın gibi sanatçılarla aynı sahneyi paylaşan ve bazen kamera arkası bazen de dizilerde oynayan Ziya Çirkin, şimdi Beyoğlu’nda yaşam mücadelesi veriyor. 10 yaşında Kayseri’deki baba evinden çıkıp İstanbul’a gelerek tam 38 yıl boyunca beyaz perdeye emek veren Yeşilçam’ın Superman’i Ziya Çirkin, Beyoğlu’nda temizliğini yaptığı binanın bodrum katında hayata tutunmaya çalışıyor. Yeşilçam günlerini anlatan Ziya Çirkin, yetkililerden de yardım bekliyor.

“Sinemayı sevdiğim için ben de onların peşine geldim”
Sinemayı çok sevdiğini ve hayatını sinemaya adadığını belirten Ziya Çirkin, “1970’te Kayseri’de kovboy filmi çekiliyordu silah ve silahşörler. Hasan Yıldız, Yılmaz Şeref, Levent Çakır onlar oynuyordu biz sinemanın ne olduğunu bilmiyorduk çocuğuz. Orada baktık ki film çekiyorlar, kovboy filmi çekiyorlar. Biz de seyretmeye gidiyorduk. Onlar filmi orada çektiler ben de ufak bir sahnede orada oynadım orada kovboy filminde. Aradan zaman geçti onlar gittiler İstanbul’a. Ben de sinemayı sevdiğim için onların peşine geldim. Evden kaçtım babamdan dayak yedim” şeklinde konuştu.

“Geldim Yeşilçam’a girmeden önce burada sokaklarda yattım, dışarılarda yattım”
Yeşilçam’a geldiğinde çok sıkıntılar çektiğini söyleyen Ziya Çirkin, “Yeşilçam’a gelmeden önce Okmeydanı, Topkapı, Aksaray, Beşiktaş orada yattım, kalktım. Dışarıda, orada burada yattım. Baktım çaresizim, açım, susuzum direk Taksim’e geldim. Oradan da artistlerin bulunduğu yeri sordum orayı bana tarif ettiler. Buraya Yeşilçam’a geldim. Sonra da baktım gençlik yıllarının artistleri var. Bazısıyla konuşmuşluğumuz var, sevdiklerimiz var. Allah razı olsun biri orada tuttu bir filme çağırdı. Oradan sonra bir filme gittim. O gün, bugündür figüranlık yaptım. Zamanında sokaklarda yattım” ifadelerini kullandı.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bunları Yapmalısınız
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuğun İsteği
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KAVURUCU SICAKLAR GELİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Profesör ve Öğrenci
GÜNLÜK HABER AKIŞI
yansıyacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Antalya’da Deprem
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yapmayın Dedi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hamle Geldi
POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.