Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Tilki Kuyruğu

Tilki Kuyruğu
1.817
15 Aralık 2021 - 11:06

“Tilkinin kuyruğu kayaya sıkışmış ve kurtulmak için kuyruğunu ke-smek zorunda kalmış. Daha sonra bir başka tilki onu gördüğünde, ‘Kuyruğunu neden ke-stin’ diye sormuş. Kuyruğu ke-sik olan, ‘Böyle kendimi çok mutlu hissediyorum. Şimdi o kadar mutluyum ki adeta sevincimden havalara uçuyorum’ demiş.

Bunun üzerine, diğer tilki de kuyruğunu kesmiş. Fakat mutluluk yerine şid-detli bir a-cı çekmiş. Hemen diğer tilkiye gelip; ‘Neden bana yalan söyledin çok canım a-cıdı’ demiş. Tilki; ‘Eğer a-cı çektiğini diğer tilkilere söylersen onlar asla kuyruğunu ke-smez ve bizimle dalga geçerler’ demiş. Bu iki tilki diğer tilkilere yaşadıkları mutluluğu anlatmışlar. Böylece tilkilerin çoğu kuyruklarını kesmişler.

Çoğunluk onlara geçince bu seferde kuyruğu olanlarla dalga geçip onlara e-ziyet etmeye başlamışlar…” Aman dikkat..! Bu aralar bizde de kuyruğu ke-sik tilkiler çoğalmaya başladı. Aslında son derece a-cı vermekte olan kendi durumlarını çok güzel bir şeymiş gibi takdim etmekteler. Toplum içinde ikilik yaratarak herkesi kendilerine benzetmek için uğraşmaktalar. Kuyruğunu ke-seni hemen kendi yanlarına alıyorlar. Ke-smeyenle de uğraşmaya devam ediyorlar. Alay edip, dışlayarak kamplaşma yaratıyorlar. İçinde bulundukları durumun ne kadar a-cı verici olduğunu anlamak için kuyruğumuzu ke-smemize gerek kalmasın. Aman dikkat diyelim… Kuyruk gittikten sonra durumumuzu anlamanın bir faydası olmaz. Kuyruk ac-ımızla kalırız öylece..

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bunları Yapmalısınız
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuğun İsteği
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KAVURUCU SICAKLAR GELİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Profesör ve Öğrenci
GÜNLÜK HABER AKIŞI
yansıyacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Antalya’da Deprem
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yapmayın Dedi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hamle Geldi
POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.