Güncel ve tarafsız yeni nesil haber sitesi

Fatura ile İlgili Açıklama

Fatura ile İlgili Açıklama
1.473
09 Şubat 2022 - 10:06

Vatandaşların gösterdiği tepki ise hükümet yetkililerini harekete geçirdi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, elektrik faturalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kalın, elektrik faturalarıyla ilgili yakın zamanda değişiklikler getirileceğini ve yapılacak düzenlemelerle birlikte maliyetlerin azaltılacağını duyurdu. Kalın yaptığı açıklamada, “Vatandaşımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz.” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sağlık Durumu Nasıl? Geçtiğimiz günlerde Covid-19 testi pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın güncel sağlık durumu hakkında da bilgiler paylaşan Kalın,

“Buraya gelmeden iki saat önce konuştum. Cumhurbaşkanımızın durumu çok iyi. Doktorların genel görüşü de bu şekilde ilerlenmesi durumunda birkaç gün içerisinde negatife dönüşüm olacağı yönünde. Görevini istirahat halinde dahi sürdürüyor. Sürekli olarak iletişim halindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Tüm Siyasiler Arayacaktır’ Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Covid-19 test sonucunu açıklaması sonrasında muhalefet liderlerinin Erdoğan’a gönderdikleri geçmiş olsun dilekleri hakkında da açıklamalarda bulunan Kalın, “Siyasi görüş ne olursa olsun Cumhurbaşkanımızın Covid-19 testinin pozitif çıkmasından tüm muhalefet liderleri arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Bu siyasi nezaket bakımından güzel bir olay. Bir duaya vesile oldu. Temel insani bir şey olduğunda tüm görüş ayrılıkları bir kenara bırakılmalı. Öyle de oldu.” ifadelerine yer verdi.

Rusya ve Ukrayna Arasındaki Kriz Kalın, Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan siyasi krize de değindi. Kalın, “97 yılında NATO ile Rusya arasında bir anlaşma yapıldı. Buna göre herkesin etki alanı üç aşağı beş aşağı belirlendi. Burada Cumhurbaşkanımızın oynayacağı rol çok önemli. Cumhurbaşkanımızın Zelenskiy ile Putin’i bir araya getirme teklifi çok kritik. Ukrayna olumlu bakıyor, Rusya’nın da olumlu cevap vermesiyle bu görüşme gerçekleşir. Sayın Putin’in Türkiye ziyareti olacak. Önümüzdeki günlerde o tarih de gelir.

Lider diplomasisi önemlidir. Putin ile aralarında güven ilişkisi oluştur. Son 7-8 yıldır bu çok güçlü şekilde kuruldu. Birçok kriz bu sayede geride bırakıldı. Rus elçisinin burada vurulması. O akşam derhal Rus tarafı ile temas etti. Birkaç saat sonra Putin Cumhurbaşkanımız ile görüştü. Bu diplomasi sayesinde en az zararla atlatıldı ve Ruslar da bunu gördü. Dediler ki bu açık bir provokasyon. Cumhurbaşkanımızın kurduğu bu iyi ilişkiler, ‘Türkiye Rusya’nın eksenine girdi, Putin ne derse Türkiye onu yapar’ gibi asılsız yorumlar yapılıyor.” ifadelerine yer verdi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bunları Yapmalısınız
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuğun İsteği
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KAVURUCU SICAKLAR GELİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Profesör ve Öğrenci
GÜNLÜK HABER AKIŞI
yansıyacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Antalya’da Deprem
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yapmayın Dedi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hamle Geldi
POPÜLER VIDEO GALERİLER
google news abonelik

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.